Поліцейські спільно з рятувальниками проводять профілактику щодо пожежної безпеки

04.08.2020


Правоохоронці проводять рейди по виявленню паліїв полів. З початку пожежонебезпечного сезону слов'янські поліцейські відкрили чотири кримінальних провадження за знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу.

Майже кожного дня надходять виклики про пожежі, що відбуваються в екосистемах. Найчастіше горить трава та поля. Причиною пожежі може бути або "вогняне прибирання", або нехтування правилами безпеки на пікніках, або якісь ігри: підпалити, спробувати. У більшості випадків це робиться людьми, і робиться з певним умислом.

Випалюючи сухостій, громадяни створюють реальну загрозу переходу вогню на житло, вогонь завдає значної шкоди садовим товариствам і населеним пунктам.

Поліцейські та рятівники постійно проводять профілактичну роботу з населенням щодо роз'яснення та припинення порушень вимог пожежної безпеки. Інспектори закликають громадян не випалювати суху рослинність, не курити поза спеціально передбачених для цього місць, а також дотримуватися всіх запобіжних заходів, пов'язані з вогнем.

При знищенні або пошкодженні лісових масивів у дію вступає Кримінальний кодекс України, ст. 245 якого передбачає позбавлення волі на строк від 2 до 5 років (у разі загибелі людей, масової загибелі тварин - до 10 років позбавлення волі). За умисне знищення або пошкодження територій, взятих під охорону держави, та об'єктів природно-заповідного фонду ст. 252 КК передбачено обмеження волі на строк до 3 років, при загибелі людей чи інших тяжких наслідках - позбавлення волі на строк до 12 років.

Слов'янський відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма "Поліція Донеччини"

Друковане видання "Поліція Донеччини"