На Донеччині визначили концепцію кримінологічної безпеки населених пунктів

01.08.2020


Поліція Донеччини спільно з Донецьким юридичним інститутом провели Міжнародну науково-практичну конференцію «Кримінологічна безпека населених пунктів». Її учасниками стали 20 докторів і 57 кандидатів юридичних наук з різних закладів освіти, наукових установ та правоохоронних органів.

Науково-практичний захід був організований Головним управлінням Національної поліції в Донецькій області спільно з Донецьким юридичним інститутом МВС України. Мета його проведення - обговорення територіально-просторового стану злочинності та формування концепції розвитку системи кримінологічної безпеки населених пунктів прифронтового регіону.

Участь у конференції взяли народний депутат України Дмитро Лубінець, радник Міністра внутрішніх справ Іван Варченко, міський голова Маріуполя Вадим Бойченко, керівник Секретаріату Конституційного Суду України Віктор Бесчастний, керівники правоохоронних структур області, закладів освіти та наукових установ, територіальних громад, Харківського інституту соціальних досліджень, а також керівник представництва КМЄС у місті Маріуполь Мартін Кулішек.

Перед початком заходу поліцейські продемонстрували учасникам роботу Єдиного аналітичного сервісного центру (UASC). Зокрема ознайомили гостей з можливостями інтелектуальних відеокамер, яких сьогодні на Донеччині понад 250. Завдяки їм поліція здійснює цілодобовий контроль за правопорядком в області.

На конференцію було надіслано тези близько 100 доповідей із різних регіонів України, а також Республік Білорусь, Молдова, Вірменія та Таджикистан. Їх опубліковано в збірці матеріалів Міжнародної науково-практичної конференції «Кримінологічна безпека населених пунктів».

Очільник поліції Донеччини Микола Семенишин заявив: «Новий адміністративно-територіальний поділ районів та багато інших чинників вимагають системного аналізу кримінологічної безпеки нашого регіону. Завдання поліції полягає у захисті прав і свобод кожної людини, як кінцевої мети правоохоронної політики, що передбачатиме розв’язання проблем забезпечення національної безпеки.»

На пленарному засіданні, практичному та дискусійному модулях конференції було обговорено питання щодо поліцейського проєктування у сфері забезпечення безпеки регіонів; запобігання вуличній злочинності, злочинності проти життя і здоров’я та власності; кримінологічних засад транспортної безпеки населених пунктів; особливостей забезпечення кримінологічної безпеки населених пунктів Донецької та Луганської областей.

Результатом конференції стало підписання резолюції, згідно з якою на території регіону має бути забезпечено ефективну реалізацію заходів місцевих програм з профілактики злочинності та активне впровадження в життя територіальних громад проєктів «Безпечне будинок», «Тонка синя лінія», «Безпечне таксі», «Простір миру та безпеки», «Донеччина – Згуртована та Безпечна».

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета