Тетяна Ковальчук провела робочу зустріч з в.о. Голови Офісу ООН Жінки в Україні Домінікою Стояноською

31.07.2020


Заступниця Міністра внутрішніх справ України Тетяна Ковальчук провела робочу зустріч з в.о. Голови Офісу ООН Жінки в Україні Домінікою Стояноською.

Сторони обговорили результати співробітництва з Офісом ООН Жінки в Україні у сфері забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в органах системи МВС, а також напрацювали мапу наступних кроків та пріоритетів у впровадженні гендерної політики на наступний рік.

Оскільки термін виконання обов’язків Голови Офісу у Домінікі Стояноської підходить до завершення, Тетяна Ковальчук висловила вдячність  пані Домінікі та всій команді Офісу за плідне співробітництво, технічну та експерту підтримку МВС в просуванні гендерно орієнтованої політики та висловила сподівання на її продовження. 

«Офіс ООН Жінки в Україні є постійним і стратегічним партнером МВС, з якими спільно розпочато і завершенобагато ініціатив. Зокрема, нашим спільним досягненням є проведення першого в Україні та першого в секторі безпеки дослідження «Розуміння маскулінності в секторі безпеки України», яке найближчим часом буде презентовано і стане картою подальших кроків та чітких завдань для усунення всіх наявних наразі перешкод до просування гендерної рівності в органах системи МВС. Крім того, ми провели моніторинг виконання МВС Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1315 на період до 2020 року, та з урахуванням цього, напрацювали пропозиції до нового Національного плану дій 1325 на наступний період, ми завершили проведення аналізу інфраструктурних умов таматеріально-технічного забезпечення жінок і чоловіків в органах системи МВС, головною метою якого є виявлення реальних проблем та прийняття відповідних управлінських рішень щодо усунення будь-якої нерівності та поліпшення становища жінок і чоловіків, які проходять службу в МВС» - зазначила Тетяна Ковальчук.

В свою чергу Домініка Стояноська додала: «Міністерство внутрішніх справ є ключовим відомством в секторі безпеки, яке має не лише ініціативи та ідеї у напрямку забезпечення принципу рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, але й адміністративну та інституційну спроможність виконувати завдання, які перед ним стоять. Ми бачимо бажання керівництва МВС рухатися далі, напрацьовувати нові напрямки, плани, ініціативи і готові підтримувати всі активності МВС у подальшому».

В ході робочої зустрічі Тетяна Ковальчук визначила основні подальші напрямки співпраці з Офісом ООН Жінки в Україні і зазначила:

«Сьогодні МВС,  як і вся країна, стикнулися з новими викликами та відповідальністю, які  стоять перед нами, однак ми повинні не боятися цих викликів, а пристосовуватися до них і напрацьовувати нові шляхи їх вирішення».

Ковальчук Тетяна і Домініка Стояноська підтвердили готовність продовжувати конструктивтивне партнерство, що покликане пріоритетизувати гендерні питання у безпекову сферу.

Фото: Андрій Новицький 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета