Майже кожна друга пожежа сталася через необережне поводження з вогнем

28.07.2020


До поліції Слов'янська та Лимана надійшло понад 300 повідомлень про пожежі. Загинули 13 людей. Поліцейські застерігають громадян від необачних дій, бо їхня ціна - життя.

Згідно з аналізом, 10 пожеж сталися в приватних домоволодіннях та квартирах. Вони сталися через необережне поводження з вогнем, порушення правил експлуатації електроприладів чи паління у ліжку.

Із настанням теплої пори року майже кожного дня надходять виклики про пожежі, що відбуваються в екосистемах. Найчастіше горить трава, поля, ліс. У більшості випадків у цьому винуваті люди, що необережно поводяться із вогнем або скоюють навмисні підпали.

Так, в Лиманському районі внаслідок загоряння поля постраждав чоловік. 58-річний місцевий житель отримав термічні опіки 70% тіла. Поліцейські встановлюють причини пожежі.

Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки у лісах (ст. 77) та самовільне випалювання рослинності або її залишків (ст. 77-1). Порушники (пересічні громадяни або посадові особи) будуть вимушені сплачувати штрафи у розмірі до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (до 100 - якщо такий факт зафіксований у межах природно-заповідного фонду).

При знищенні або пошкодженні лісових масивів у дію вступає Кримінальний кодекс України, ст. 245 якого передбачає позбавлення волі на строк від 2 до 5 років (у разі загибелі людей, масової загибелі тварин - до 10 років позбавлення волі). За умисне знищення або пошкодження територій, взятих під охорону держави, та об'єктів природно-заповідного фонду ст. 252 КК передбачено обмеження волі на строк до 3 років, при загибелі людей чи інших тяжких наслідках - позбавлення волі на строк до 12 років.

Пожежа внаслідок порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, що заподіяло шкоду здоров'ю громадян, згідно до ст. 270 КК України карається штрафом або обмеженням волі на строк до 3 років, якщо загинули люди - позбавленням волі на строк до 8 років.

Поліція попереджає: уникайте ситуацій, які можуть призвести до пожежі, дотримуйтеся вимог безпеки та бережіть своє життя.

Слов'янський відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета