Коли до справи береться чотирилапий: що вміють поліцейські собаки?

02.04.2020


Поліцейські разом з чотирилапими напарниками розкривають злочини, вистежують злодіїв, забезпечують охорону правопорядку, шукають вибухівку та наркотики. Сьогодні Кінологічній службі МВС України 26 років.

Вже пів року поблизу Слов'янська працює кінологічний центр. Відновлений комплекс є структурним підрозділом кінологічного центру поліції Донецької області та навчально-тренувальною базою для кінологів та службових собак.

У цьому центрі чотирилапі вихованці навчаються в природних умовах. Підрозділ оснащений всім необхідним для утримання та підготовки службових собак. Облаштовано вольєри, смугу перешкод, місце для вигулу. Зараз у Слов’янському кінологічному підрозділі працюють 4 кінологів, 10 собак і одне цуценя.

Щодня службові собаки беруть участь у розкритті злочинів. За півроку на рахунку чотирилапих помічників поліції – більше 200 виїздів у складі слідчо-оперативних груп.

Головні напрямки роботи собак – пошук зброї та вибухівки, наркотичних речовин, а також людей та речових доказів. Працювали чотирилапі на місцях злочинів, блокпостах, під час спеціальних поліцейських операцій. А ще - знайомили з роботою поліцейського кінолога малечу.

У рамках розвитку кінологічної служби поліції області на базі кінологічного підрозділу буде створено «Школу юних кінологів». Така школа вже існує в Маріуполі. Діти зможуть вчитися дресирувати собак.

Щоб стати кінологом, потрібно мати одну важливу рису — любов до тварин. Усього іншого вчать на спеціальних курсах. 

Слов'янський відділ поліції

Донецької області

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета