Арсен Аваков: Поліція контролює всіх, хто повернувся з-за кордону

30.03.2020


Міністр внутрішніх справ заявив, що під час перетину кордону всі українці підписували зобов’язання про самоізоляцію. Наразі поліція має всі бази данних і поступово контролює дотримання режиму. Про це він сказав у ефірі на телеканалі «Україна».

«За останні декілька тижнів сотні тисяч людей повернулись в Україну, всі підписали зобов’язання про самоізоляцію. Якщо, наприклад, 200 тисяч осіб не будуть його дотримуватися, то ніякої поліції на них не знайдемо, в нас немає стільки людей. Якщо суспільство буде розуміти правила, а поліція буде лише це контролювати надзвичайні випадки, то тільки так це буде працювати. Поліція має всю базу громадян, які перетнули державний кордон, і ми контролюємо цю ситуацію. Йдуть перевірки, дзвінки. Якщо люди це будуть ігнорувати, то тоді буде штраф або ж кримінальна відповідальність», - заявив Арсен Аваков.

Міністр нагадав, що в рамках надзвичайної ситуації напрацьований механізм, коли за вказівкою головного санітарного лікаря поліція, за необхідності, примусово ізолює хворого.

Окремо Арсен Аваков підкреслив, що всі, в кого виявили вірус, вважатимуться здоровими тільки після додаткового обстеження.

«Ми добре розуміємо, в якому стані перебуває наша медицина та виклики, які виникли перед нашою державою. Ситуація, коли молода людина сама говорить, що «я захворів і я сам вилікувався» - це не нормальна ситуація. Це не смішно, ніякого хайпу тут бути не може. Після хвороби кожен має пройти додаткове обстеження і якщо два тести покажуть негативний результат, тільки тоді людина абсолютно здорова», - зазначив він.

Нагадаємо, сьогодні прикордонники затримали двох осіб, які порушили правила карантину та самоізоляції.

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета