З початку року слов'янські поліцейські притягли до відповідальності 200 домашніх дебоширів

25.03.2020


Упродовж поточного року правоохоронці здійснили понад 500 виїздів на родинні конфлікти. Найбільше звертаються за допомогою жінки.

Більша частина зареєстрованих заяв від жертв домашньої тиранії стосується саме фізичного побиття. І як правило, сімейні скандали відбуваються внаслідок надмірного вживання алкоголю. На обліку у слов’янських поліцейських перебуває 201 сімейний дебошир, 5 з них – жінки.

Аби попередити рецидив, правоохоронці регулярно проводять профілактичні бесіди у сім’ях, які знаходяться на обліку.

Кожен виклик про насилля в родині індивідуальний. І в різних випадках поліцейські працюють по-різному. Це може бути просто проведення профілактичної бесіди з правопорушником, інформаційна підтримка жертви, куди вона може звернутися в разі повторення подібних випадків чи кримінальне провадження.

У результаті за вчинення насильства в сім’ї в 2019 році складено 676 адміністративних протоколів, в цьому році – 201. В 9 випадках жінки потребували притулку в «Шелтері» - кризовому центрі з надання психологічної, соціальної та інших видів допомоги постраждалим від насильства.

За вчинення насильства в сім’ї, невиконання захисного припису або не проходження корекційної програми передбачено покарання у вигляді громадських робіт або адміністративний арешт на строк до 7 діб, у разі повторення протягом року - до 15 діб.

Є поради, що можуть бути корисними для всіх, хто став жертвою або свідком домашнього насильства:

- тримайте під рукою номери телефонів поліції та соціальних служб. Варто, щоб ці номери також знали ваші діти;
- якщо вам завдано тілесних ушкоджень, обов'язково зверніться до медичних закладів.

Куди звертатись у разі сімейного насильства:

Національна поліція України - всеукраїнський телефон 102.

«Гаряча лінія» ГУНП Донецької області області: 0-800-505-102

Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації (на базі громадської організації «Ла Страда-Україна») – 116 123.

 

Слов'янський відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета