«16 днів активності проти гендерного насильства» - у школах Слов’янська та району проходять зустрічі поліцейських з дітьми

30.11.2019


Основними завданнями є привернення уваги громадськості до актуальних проблем: запобігання та протидії домашнього насильства та торгівлі людьми. Також важливою є активізація діяльності державних установ та громадських об’єднань, поєднання їх зусиль щодо захисту прав людини.

Соціальна акція «16 днів активності проти гендерного насильства»  – щорічна міжнародна кампанія, яка починається 25 листопада, у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, і триває до 10 грудня – Дня прав людини.

Цього року ООН пропонує надіти одяг або аксесуари помаранчевого кольору, щоб висловити свою солідарність з рухом в ім’я майбутнього, вільного від насильства щодо жінок і дівчат. У багатьох містах світу пройдуть відповідні заходи, а знамениті будівлі будуть підсвічені помаранчевим кольором.

Інспектори з ювенальної превенції Слов’янського відділу поліції та робітники Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводять серію занять із школярами, на яких розповідають про історію акції та її правові засади у законодавстві України.  

Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році, в пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабель, жорстоко вбитих під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо в 1960 році.

Акцію «16 днів активізму проти насильства» підтримують у 100 країнах світу, щоб збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства і створити соціальний простір, вільний від насильства.

Нагадаємо, Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» набрав чинності 7 січня 2018 року. У ньому запроваджено комплексний підхід та визначено систему заходів щодо запобігання і протидії фізичному, психологічному та сексуальному насильству в сім’ї.

 

Слов’янський відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета