Поліція зібрала молодь Слов'янська на тренінг з протидії торгівлі людьми

29.11.2019


Підлітки із правоохоронцями обсудили, які існують механізми для ідентифікації, попередження та профілактики даного злочину, куди слід звертатись по допомогу.

Торгівля людьми - це злочин проти особистості, за який статтею 149 Кримінального кодексу України передбачено покарання у вигляді позбавлення волі. Він має чіткі три основні групи елементів: дія, спосіб та мета. Під дією розуміють алгоритм ідентифікації людини, як "товару ": його супровід та передача "замовнику". Під способом визначають механізми впливу на особу так, щоб жертва не здатна була оцінити ситуацію і прийняти зважене рішення. Мета - це вже безпосередньо сама експлуатація людини.

Про це дізнались юні мешканці Слов'янська під час тренінгу, що проходив у центральній бібліотеці міста. Поліцейські розповіли, як проходить виявлення постраждалих від торгівлі людьми та подальша робота з ними.

Хлопці та дівчата із цікавістю  погодились на короткий час приміряти на себе ролі об'єктів злочину, змоделювали можливі ситуації "вербовки" та  визначити психологічні образи її учасників.

Як виявилось, деяким з підлітків вже доводилось мати бачити "заманливі"  пропозиції легкого заробітку та оголошення про високооплачувану роботу за кордоном, але такі "сумнівні" угоди навіть не розглядались. Допомагали їм у цьому консультації із батьками, яки беруть активну участь у житті дітей.

Саме люди із низьким рівнем освіти та юридичної грамотності, заниженою самооцінкою та ситуативною вразливістю, як правило, і стають головними об'єктами для злочинців. Тому такі тренінги, лекції та обговорення є значним інструментом у протидії торгівлі людьми.

 

Слов'янський відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета