«Жінки 21 століття ні в чому не поступаються чоловікам, вони готові брати на себе будь-які обов'язки», - старша слідча зі Слов'янська Оксана Склярова

20.08.2019


Жінка, яка працює в поліції, скоріше стала правилом, ніж винятком. Яка вона, жінка-слідчий? З якими труднощами їй доводиться стикатися за родом своєї діяльності? Який він робочий день слідчої?

Оксана Склярова має дві вищі освіти. Вона з відзнакою одночасно закінчила Донбаський державний педагогічний університет та Харківський національний університет внутрішніх справ.

2013 рік ознаменувався для Оксани тим, що вона вступила до Маріупольської школи міліції. Весняні події 2014 року ніяк не вплинули на бажання курсантки служити в правоохоронних органах, вона продовжила навчання і вже восени того ж року дівчина патрулювала вулиці рідного Слов'янська.

Першим місцем роботи для неї стала посада в патрульній службі Лінійного відділу міліції.  Через рік вона перейшла до слідчого відділу. В результаті реорганізації в 2015 році почала працювати у Слов'янському міському відділі міліції. І ось вже рік займає посаду старшого слідчого з розкриття злочинів загально кримінальної спрямованості.

Навряд чи десь можна зустріти, щоб слідчий займався розслідуванням однієї справи, у Оксани одночасно близько 350 кримінальних проваджень: багатоепізодні справи по крадіжкам, накрозлочини, торгівля зброєю та ін. Інколи справи «розташовуються» на 500 аркушах.

Працювати в поліції – це значить працювати і вдень, і вночі. Тому дуже важливо мати підтримку близьких і рідних.

«Моя робота настільки мене поглинає, що іноді не залишається часу на себе. Те, чим я займаюся, мені дуже подобається. Описати робочий день слідчого дуже важко. Не завжди вдається провести його так, як спочатку плануєш», - ділиться старший лейтенант.

Вона нарівні з колегами-чоловіками виїжджає на місце злочину, встановлює свідків, збирає докази, розмовляє з потерпілими, з’ясовує необхідні для слідства деталі. В кожній справі нові люди зі своїми проблемами та характером.

«За майже шестирічну практику я розслідувала багато кримінальних справ різних категорій. Коли справа з обвинувальним актом направлено до суду і винесено вирок  - значить  робота була виконана не дарма - винні понесли заслужене покарання», - сказала Оксана Склярова.

 

Слов'янський відділ поліції

Донецької області

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета