Слов'янські та лиманські поліцейські опанували основи жестової мови

13.08.2019


У рамках проекту «Жестова мова для поліцейських» дільничні офіцери, інспектори ювенальної превенції та патрульні пройшли курс навчання та склали іспит з жестової мови та дактилю (пальцевої абетки). Поліцейські готові прийти на допомогу людям з вадами слуху та мовлення.

Програмою розвитку ООН за участю Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Українське товариство глухих» реалізовано проект «Жестова мова для поліцейських».

Навчальний курс проводився на базі Центральної бібліотеки в Слов'янську. Заняття для поліцейських проводила перекладач – дактилолог Українського товариства глухих УТОГ м. Слов'янська Римма Веніамінова.

- Знання базової жестової мови – це можливість виявити повагу до людини. Дуже рада, що допомогла поліції знайти спільну мову з громадянами із вразливих груп. Дякую керівництву поліції і моїм учням – поліцейським, які розуміють необхідність встановлення контакту з громадянами з вадами слуху та мовлення, - зазначила Римма Веніамінова.

Навчання сурдоперекладу проводилося протягом 2,5 місяців невеликою групою, це дозволило кожному учню ретельно відпрацювати постановку руки, жестів, артикуляцію. Коло тем - найнеобхідніше: суспільне життя, безпека, місто, медицина тощо.

Завершився тренінг складанням іспитів, на якому були присутні працівники Українського товариства глухих, які є носіями жестової мови та добре володіють нею. Найвідповідальнішим завданням було поспілкуватися з людьми, що не чують, які теж були присутні на іспиті.

Проект дозволив працівникам поліції набути навичок і вмінь необхідних у роботі з людьми із вразливих груп (з різними формами інвалідності).  

Слов'янський відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета