Українські оперативники затримали чоловіка, який розшукувався молдовськими правоохоронцями за шахрайство

12.06.2019


Розшукуваний підозрюється у скоєнні шахрайства в особливо великих розмірах. Встановлено, що у 2015 році під приводом будівництва об’єктів нерухомості на території м. Кишинеу (Молдова) він незаконно заволодів 300 тисячами доларів США.

Співробітники Департаменту карного розшуку Національної поліції України отримали оперативну інформацію про можливе місцеперебування 45-річного громадянина Республіки Молдова - він розшукувався молдовськими правоохоронцями за вчинення злочину, передбаченого ч. 5 ст. 190 (Шахрайство в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу Молдови. 

Правоохоронці встановили, що у 2015 році у місті Кишинеу підозрюваний обманним шляхом «виманив» у місцевого мешканця 300 тисяч доларів США. Так, передбачалося, що підозрюваний займатиметься будівництвом об’єктів нерухомості на території м. Кишинеу та Києва. Проте жодних взятих на себе зобов’язань чоловік так і не виконав, будівництво запланованих об’єктів навіть не було розпочато. 

У грудні 2017 року суд міста Кишинеу видав ордер на арешт підозрюваного. Проте чоловік втік з країни. У лютому 2018 року правоохоронці оголосили його  у міжнародний розшук з метою арешту та екстрадиції. 

У результаті проведення комплексу розшукових заходів оперативники Департаменту карного розшуку Нацполіції затримали підозрюваного  у Києві.

Затриманий доставлений до столичного управління поліції. Наразі вирішується питання щодо його тимчасового арешту з подальшою екстрадицією до Республіки Молдова.

Варто зазначити, що за молдовським законодавством йому загрожує до 15 років тюремного ув’язнення.

 

Департамент комунікації 
Національної поліції України

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета