До уваги громадян!

29.05.2019


Затверджено порядок надання допомоги громадянам з обмеженими фізичними можливостями, людям похилого віку, інших маломобільних груп населення під час перебування на території Слов`янського відділу поліції.

ПОРЯДОК

супроводу (надання допомоги) осіб з обмеженими фізичними можливостями, громадян похилого віку, інших маломобільних груп населення під час перебування на території Слов`янського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Порядок доступу у приміщення Слов`янського відділу поліції ГУНП в Донецькій області осіб з обмеженими фізичними можливостями, громадян похилого віку, інших маломобільних груп населення розроблено з урахуванням заходів визначених державними будівельними нормами України “Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення“, Указом Президента України від 02 грудня 2017 року № 401, доручення Кабінету Міністрів України від 09.04.2019 № 48987/3/1-17, Конвенцією про права інвалідів з метою забезпечення реалізації̈ державної̈ політики щодо створення безперешкодного життєвого середовища для Осіб, що потребують допомоги на території відділу поліції, забезпечення права таких осіб на безперешкодний доступ на територію відділу поліції, зручності та комфортності перебування на території відділу поліції, що потребують допомоги для створення умов для ведення незалежного способу життя.

1.2. Цим Порядком визначається супровід (надання допомоги) осіб з обмеженими фізичними можливостями, громадян похилого віку, інших маломобільних груп населення під час перебування у приміщенні Слов`янського відділу поліції ГУНП в Донецькій області .

1.3. Порядок оприлюднюється на офіційному веб-сайті Слов`янського відділу поліції та розміщуються на інформаційному стенді на першому поверсі у приміщенні Слов`янського відділу поліції.

1.4. Терміни, які використовуються в тексті цього Порядку. Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» № 2249 - VIII від 19 грудня 2017 року вносяться зміни до 37 Законів України, в положеннях яких слова «інвалід», «дитина-інвалід» та «інвалід війни» замінено відповідно словами «особа з інвалідністю», «дитина з інвалідністю» та «особа з інвалідністю внаслідок війни». Відповідно до ст.2 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», особою з інвалідністю є особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов'язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист. Маломобільні групи населення (МГН) – люди, що відчувають труднощі при самостійному пересуванні, одержанні послуги, необхідної інформації або при орієнтуванні в просторі. До мало-мобільних груп населення віднесені інваліди, люди з тимчасовим порушенням здоров'я, вагітні жінки, люди старшого (похилого) віку, люди з дитячими колясками тощо (ДБН В.2.2-17:2006 «Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення»). Особи, що потребують допомоги – особи з обмеженими фізичними можливостями, громадяни похилого віку, інші маломобільні групи населення. Приміщення відділу поліції – комплекс службових приміщень, споруд та прибудинкової території за адресою: вулиця Університетська, будинок 30, місто Слов`янськ. Відповідальна особа – посадова особа Слов`янського відділу поліції на яку покладаються обов’язки щодо забезпечення доступу до приміщення відділу поліції осіб з обмеженими фізичними можливостями, громадян похилого віку, які потребують додаткової допомоги, та інших маломобільних груп населення.

2. ПОРЯДОК ПЕРЕСУВАННЯ МАЛОМОБІЛЬНИХ ГРУП НАСЕЛЕННЯ І ОСІБ З ІНВАЛІДНІСЮ В ПРИМІЩЕННІ СЛОВ`ЯНСЬКОГО ВІДДІЛУ ПОЛІЦІЇ

2.1. Вхід до приміщення Слов`янського відділу поліції здійснюється через вхід кімнати прийому громадян з лівого крила Слов’янського відділу поліції. В окремих випадках доступ до приміщення відділу поліції здійснюється через центральний вхід Слов`янського відділу поліції. Посадові особи Слов`янського ВП, що здійснюють цілодобове чергування по відділу поліції, виявивши чи отримавши сигнал дзвоника від осіб (особи), що потребують допомоги, намагається увійти у приміщення невідкладно слідує до такої особи дізнається про необхідність супроводу, а уразі необхідності – невідкладно зв’язується із відповідальною особою (інспектор-черговий, або особа, яка його заміщує)

2.2. Відповідальна особа зустрічає і супроводжує осіб, що потребують допомоги, а в разі настання надзвичайної ситуації відповідає за евакуацію МГН і осіб у приміщенні Слов`янського ВП. 3 питань, що стосуються особи з інвалідністю, важливо завжди пам'ятати, що потрібно звертатись безпосередньо до ЦІЄЇ людини, а не до особи, яка її супроводжує. Щоб звернути на себе увагу людини з вадами слуху, необхідно помахати рукою, або іншим чином привернути їхню увагу.

2.3. У першочерговому порядку відповідальною особою уточняються, якої допомоги потребує мало мобільний громадянин або особа з інвалідністю, мета відвідування Слов`янського відділу поліції, необхідність супроводу. Якщо особа, яка потребує допомоги відмовляється від пропозиції та не потребує допомоги відповідальної особи, забороняється нав’язувати свою допомогу. Забороняється торкатись осіб з інвалідністю чи їх допоміжних засобів пересування без їх дозволу.

2.3.1. Необхідно бути терплячім з людьми, які мають труднощі в спілкуванні; не виправляти їх; не закінчувати їх речення замість них. В спілкуванні з особами з обмеженим слухом чи тими, то не чують, в нагоді інколи можуть стати ручка з папером.

2.3.2. Необхідно використовувати чіткі, коротші речення. Якщо особа з інвалідністю не зрозуміла відповідальну особу, потрібно повторити щойно сказане або спробуйте перефразувати речення. Деяким особам, що не чують або мають обмежений слух, може бути легше зрозуміти, якщо відповідальна особа також використовуватимете жестикуляцію руками, щоб пояснити напрям руху.

2.3.3. Якщо допомоги відповідальної особи потребує користувач візка, спочатку необхідно спитати людину, куди вона хоче дістатись, а потім проінформувати про необхідність довезти її. Забороняється нахилятись і спиратись на інвалідний візок чи на інший допоміжний засіб людини.

2.3.4. У разі, якщо до відповідальної особи звернулась людина з порушенням зору, в першу чергу необхідно представитись, назвати прізвище, ім’я та по батькові, свою посаду, звання, представити інших присутніх осіб, розповісти такій особі, де вона знаходиться. Під час супроводу такої людини необхідно спитати, чи хоче вона бути попередженою про сходи, двері та інші перешкоди. Якщо так, то необхідно коментувати шлях і маршрут, яким здійснюється пересування. Наприклад. "За декілька кроків ми повернемо ліворуч" чи "Ми підходимо до сходів”. Коли буде досягнуто необхідного місця, потрібно повідомити людину, де вона знаходиться. Завжди відповідальній особі необхідно говорити такій людини про своє наближення чи віддалення.

2.3.5. В разі необхідності, за погодженням із керівництвом Слов`янського відділу поліції інспектор-черговий або особа, яка його заміщує  залучає інших працівників відділу поліції до супроводу осіб, які потребують допомоги.

2.4. У разі подання заяви до Слов`янського ВП, інспектор-черговий або особа, яка його заміщує викликає чергового дільничного інспектора або чергового оперуповноваженого, де ті приймають вхідну кореспонденцію у такої особи та передють на реєстрацію у встановленому порядку. 2.5. Особи, які потребують допомоги користуються пріоритетним правом при подачі документів до канцелярії відділу поліції.

2.6. При відвідуванні приміщення відділу поліції особами, які потребують допомоги відповідальна особа роз'яснює правила внутрішнього та службового розпорядку відділу поліції, а також години прийому громадян і розповідає про особливості будівлі Словянського ВП: -кількість поверхів; поручнів, інших пристосувань і пристроїв для осіб з інвалідністю стосовно його функціональним обмеженням; розташування кімнати прийому громадян, можливі перешкоди на шляху та ін.; -структуру відділу поліції, в якому кабінеті і до кого звернутися з питань, які можуть виникнути.

2.7. Після закінчення часу перебування у приміщенні відділу поліції осіб, які потребують допомоги, відповідальна особа супроводжує таких осіб до виходу з території відділу поліції.

2.8. При необхідності особи, які потребують допомоги можуть заздалегідь погодити з відповідальною особою за телефонами необхідний обсяг допомоги при організації доступу в приміщення Словянського ВП із зазначенням дати і часу прибуття.

2.9. Відповідальна особа Слов`янського ВП за погодженням з особами, які потребують допомоги, вправі надати інші види допомоги по супроводу, не передбачені цим Порядком.

3. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

3.1. Цей Порядок вступає в дію з дати видання наказу начальника Слов`янського відділу поліції ГУНП в Донецькій області, яким його затверджують.

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Журнал