На Донеччині поліцейські притягнули до відповідальності кожного другого угонщика

22.05.2019


Найчастіше зловмисники викрадали автомобілі з дворів багатоповерхівок, де власники залишали їх на ніч без нагляду. З охоронюваних автостоянок та паркінгів в цьому році не скоєно жодного угону.

З початку року на Донеччині задокументовано 37 викрадень транспортних засобів, що у півтора рази менше ніж за аналогічний період минулого року.

Із загальної кількості зареєстрованих угонів 9 – вчинені на тимчасово окупованій території, в тому числі – представниками терористичної організації «ДНР». Потерпілі у пошуках правосуддя звернулися до поліції підконтрольної Україні території.

По 16 кримінальним провадженням за фактами угонів зловмисникам повідомлено про підозру. 10 кримінальних проваджень спрямовані до суду з обвинувальними актами.

Крім того, за викрадення автотранспорту розшукані та затримані 5 осіб, які переховувалися від суду та слідства.

Увагу викрадачів зазвичай привертає автотранспорт, залишений без нагляду на вулиці.

Так, побачивши на узбіччі відкрите авто, нетверезий чоловік вирішив ним заволодіти. Поліцейські спрацювали оперативно та затримали зловмисника за кілька хвилин,  коли той встиг проїхати лише кілька метрів.

Інший підозрюваний «увів» скутер з подвір’я жителя села. Два дні знадобилося оперативникам, щоб встановити викрадача та повернути майно законному власнику. Викрадач розповів, що помітив транспорт біля будинку та забрав, щоб потім продати.

Як захистити своє авто від викрадення

Вкрасти автівку – справа кількох хвилин. Найголовніша порада – не залишайте його без нагляду, а тим більш відкритим навіть «на хвилинку».

Не паркуйте автомобіль в неосвітлених місцях, користуйтеся стоянками з охороною.

Встановіть світлову та звукову сигналізацію. Найбільш ефективна – комплексна система, коли використовуються одночасно декілька рівнів захисту (механічний, електронний).

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета