У Слов'янську поліцейські навчалися надавати першу психологічну допомогу жертвам домашнього насильства

11.02.2019


Основні питання, які були розглянуті в процесі навчання, це актуальність та феномен домашнього насильства, поняття та форми, взаємодія працівників поліції із службами, які надають соціальні послуги та перша психологічна допомога жертвам домашнього насильства, яку надають поліцейські у межах своєї компетенції.

Захід пройшов у Слов'янському відділі поліції.  Тренінг провели психологи Слов'янського та Бахмутського відділів поліції.

Проблемою сімейного насильства займаються дільничні офіцери поліції, підрозділи ювенальної превенції (якщо мова йде про насильство, вчинене відносно дітей) і сектори груп реагування поліції, які безпосередньо виїжджають на термінові виклики. Крім цього в регіоні працює «Поліна» - група протидії домашньому насильству.

За рік слов'янські поліцейські здійснили понад тисячу виїздів на родинні конфлікти. В основному це психологічне і фізичне насильство. Найбільше звертаються за допомогою жінки. Всього на обліку перебуває 225 сімейних дебошира, 19 з них – жінки.  

Аби попередити рецидив, поліцейські разом із співробітниками соціальних служб у справах дітей, сім’ї та молоді проводять профілактичні бесіди з сім’ями, які знаходяться на обліку.

Правоохоронці роз’яснюють підобліковим про можливу кримінальну відповідальність, а постраждалим наголошують про неприпустимість замовчування проблеми. Інформують і про те, як правильно діяти у випадку загрози, де отримати необхідну психологічну та юридичну допомогу.

У результаті за вчинення насильства в сім’ї в 2018 році складено 473 адміністративних протоколів, а в поточному році – 48. В трьох випадках жінки потребували притулку в «Шелтері» - кризовому центрі з надання психологічної, соціальної та інших видів допомоги постраждалим від насильства.

 

Слов'янський відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета