За результатами 2018 року блокпости слов’янської поліції довели свою значну роль у правоохоронній системі Донеччини

09.01.2019


За 12 місяців на "північних" пропускних пунктах перевірено за базами даних 78 000 осіб, оглянуто  350 000 одиниць транспорту. Завдяки цим мірам поліцейські розкрили близько 430 правопорушень кримінального характеру, виявляли незаконні вантажі та нетверезих водіїв, затримували осіб, що уникали правосуддя.

Блокпости Слов'янського району залишаються надійним "фільтром", який не дозволяє вивозити зброю та боєприпаси із зони бойових дій у «мирну» Україну.

Минулого року правоохоронцям 32 рази доводилось вилучати тут небезпечні «сувеніри», які би могли у подальшому стати знаряддям злочинів, спричинити каліцтво або смерть громадян. 

Так, у квітні житель Хмельниччини намагався вивезти з зони АТО вибухову речовину (пластид) та набої. 37-річний чоловік прямував на автомобілі "ВАЗ" з Луганської області в Харків, ховаючи небезпечні предмети серед особистих речей.

Того ж місяця у 45-річного чоловіка, що прямував на автомобілі у Чугуїв, виявили пістолет «Форт-12». Виявилось, що зброя не входила до жодної бази МВС, не була зареєстрованою. 

Влітку співробітниками поліції був зупинений для перевірки автомобіль «Ауді», який рухався у напрямку Харкова. Водій повідомив, що їде з прифронтового району Луганщіни в Київ. У багажнику автомобіля правоохоронці виявили карабін та 21 патрон калібру 7,62 мм.

У вересні в багажнику автомобіля «Опель» під керуванням жителя Харківської області виявили тротилову шашку і канабіс.  26–річний водій повідомив, що їде з прифронтового району Луганщіни додому.

16 порушників міграційного законодавства було виявлено при перевірці документів.

Одним з таких був пасажир мікроавтобусу - 45-річний громадянин Грузії. Як з'ясувалось, його документи на право перебування в Україні втратили чинність та вчасно не були подовжені.

Тоді ж за схожих обставин були притягнуті до адміністративної відповідальності двоє громадян Тунісу 1991 та 1995 років народження, що проходили навчання у Краматорську та при перетині пропускного пункту не змогли надати свідоцтва про тимчасове мешкання на території України . 

Також завдяки пильності правоохоронців було задокументовано 3 факти підробки документів ті зміни номерів агрегатів автотранспорту, затримано 65 розшукуваних осіб.

У травні правоохоронці зупинили для перевірки автомобіль «Ауді» під керуванням 24–річного чоловіка. Свідоцтво про реєстрацію автомобіля, пред'явлене водієм, викликало підозри. Перевірка по базі даних показала, що даний автомобіль – «двійник».

В листопаді на блокпосту Слов'янського району було затримано жителя Донеччини, який знаходився у розшуку. Перевірка за базою даних показала, що 58-річний житель Мирнограда знаходився у розшуку за скоєння угону в своєму місті - він заволодів чужим скутером.

Зараз крім стаціонарних блокпостів у Слов'янській оперативної зоні діють й мобільні. Пересувні наряди перекривають ті шляхи, за допомогою яких правопорушники намагаються уникнути перевірок. За необхідності вони можуть «позапланово» переміщатись по всій території обслуговування, чергуючи як у населених пунктах так й поза їх межами.

Наприкінці минулого року в рамках Операції об'єднаних сил було модернізовано пропускний пункт, що діє на автодорозі Слов'янськ-Бахмут, поблизу села Малинівка. Це прискорило проходження громадянами перевірок при перетині блокпосту - як у пішому порядку, так і на транспортних засобах, а також забезпечило правоохоронцям якісне виконання покладених на них службових обов'язків.

 

Слов'янський відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета