З 2019 року слов'янською поліцією застосовуватимуться нові форми протидії сімейному насильству

05.12.2018


На заняттях з представниками міжнародних та благодійних організацій правоохоронці обсудили зміни до законодавства, що дозволять більш ефективно реагувати на повідомлення про родинні конфлікти, притягувати до відповідальності порушників та допомагати потерпілим від них.

У Слов'янському відділі поліції пройшов тренінг для співробітників сектору превенції, який проводили представники Управління верховного комісару по справах біженців (УВКБ) ООН, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та благодійного фонду "Слов'янське серце".

Помічник голови Національної поліції Андрій Ткачов розповів дільничним офіцерам та інспекторам ювенальної превенції про зміни у законодавстві України, що дозволять більш ефективно протидіяти фактам домашнього насильства.  

Присутні обсудили таке поняття, як "гендерно обумовлене насильство" розібрали положення закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству».

Якщо зараз правоохоронці притягують домашніх тиранів до адміністративної відповідальності та спрямовують матеріали до суду, то вже з нового року вони матимуть можливість використовувати нові превентивні заходи.

При реагуванні на сімейні конфлікти поліцейськими будуть оцінюватись ризики у кожному конкретному випадку та за необхідності складатись терміновий заборонний припис стосовно кривдника, порядок винесення якого утверджено наказом МВС України №654 від 01.08.2018р.

Окрім цього, до сімейних дебоширів будуть застосовуватись такі заходи, як обмежувальний припис, взяття на профілактичний облік та залучення до спеціальної коректувальної програми.

 

Слов'янський відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета