Слов’янські поліцейські проаналізували роботу у сфері захисту дітей

10.10.2018


В Слов’янській міській раді відбулася Координаційна рада служби у справах дітей з питань проведення профілактичної роботи з неповнолітніми, проведення інформаційної кампанії з протидії торгівлі людьми, а також проаналізували стан злочинності серед неповнолітніх в місті з початку року.   

Участь у засіданні взяли представники служби у справах дітей, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, адміністрація виховних та навчальних закладів, співробітники ювенальної превенції та служби пробації.

Робота з дітьми, є пріоритетним напрямком діяльності правоохоронців, тому взаємодія з підростаючим поколінням поглиблена і системна. Поліцейські не лише здійснюють профілактичну роботу з дітьми, а й вживають заходів щодо покарання тих дорослих, які не виконували свої обов’язки.

З початку року співробітники ювенальної превенції склали понад 340 адміністративних протоколів стосовно батьків та опікунів, які не виконували свої обов’язки, в тому числі 12 батьків, що скоювали насилля над дітьми. За продаж неповнолітнім алкогольної і тютюнової продукції притягнуто до відповідальності 46 реалізаторів, задокументовано 12 фактів доведення підлітків до стану сп'яніння.

Слід відзначити позитивні результати роботи працівників поліції у напрямку розшуку зниклих дітей. З початку року до слов’янських поліцейських надійшло 70 заяв про зникнення неповнолітніх. З них  упродовж доби знайдено більше 95%. На даний момент всі діти розшукані.

За весь минулий період працівниками ювенальної превенції було проведено близько 250 лекцій на правову тематику. Велика увага приділялася профілактиці адміністративних та кримінальних порушень серед дітей та по відношенню до них.

На профілактичному обліку в поліції знаходиться 20 неповнолітніх , які переступили межу закону. Четверо підлітків засуджені судом до покарання, не пов'язаного з позбавленням волі і 16 - повідомлено про підозру у вчиненні кримінального злочину.

На обліку в службі у справах дітей м. Слов‘янська і поліції перебуває 39 родин, які потрапили у скрутні життєві обставини, в яких виховується 114 дітей. З початку року працівники ювенальної превенції більше 300 разів перевіряли ці сім’ї. За неналежне виховання дітей до адміністративної відповідальності притягнуто 110 батьків.   

Поліцейські не обмежуються роботою тільки з певною категорією дітей, які переступили межу закону, а й впроваджують у свою діяльність «Програму використання трирівневої моделі профілактики правопорушень серед дітей».

Присутні розробили довгостроковий план взаємодій, в якому буде визначено графік відвідувань правоохоронцями навчальних закладів, родин категорії СЖО, а також дні «відкритих дверей» в Слов'янському відділі поліції для школярів.

Слов'янський відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета