З початку року лиманські поліцейські були вимушені вилучити з сімей вісьмох дітей

15.05.2018


На обліку в поліції перебуває 12 родин, які потрапили у скрутні життєві обставини, в яких виховується 39 дітей. Співробітники ювенальної превенції спільно з соцслужбами вилучили з неблагополучних родин 8 дітей.

Поліцейські ретельно стежать за дітьми з неблагополучних сімей, виявляють неналежне виконання батьківських прав, обмеження прав дитини, жорстоке поводження та насильство, а також залишення дітьми постійного місця знаходження та інше. Проблема захисту прав дітей дуже актуальна на сьогоднішній день в Україні.

Про те, що діти в біді, поліцейські та соцпрацівники виявляють під час щотижневих рейдів по родинам категорії «СЖО», також про такі випадки правоохоронцям повідомляють небайдужі сусіди та педагоги.

Вечір - саме в цей час доби співробітники поліції можуть поспостерігати за тим, як в підоблікових сім'ях проводять дозвілля батьки: з дітьми або з товаришами по чарці. Увага приділяється тому, в яких умовах живуть діти, чи є в будинку продукти харчування та необхідна одежа. Аби попередити трагічні випадки з дітьми співробітники ювенальної превенції збирають реальну інформацію про умови життя дітей та у разі необхідності негайно реагують.

Так, до Лиманського відділення поліції надійшло повідомлення про те, що в одній з родини села Новоселівка склалися обставини, що спричиняють загрозу здоров’ю та життю дітей - 11, 10 та 7 років. Коли поліцейські відвідали родину, мати була на підпитку, в помешканні панувала антисанітарія, діти виглядали не доглянутими, голодними та знесиленими.

Ще один тривожний виклик надійшов від мешканців Лимана - 28-річна місцева мешканка побила сина за неслухняність. Співробітники ювенальної превенції з'ясували, що після того, як мати вирішила застосувати «фізичне» виховання, хлопчик травмувався об кут ліжка.

Щоб вберегти дітей, правоохоронці були вимушені помістити їх до центру соціально-психологічної реабілітації.

Нажаль таки випадки непоодинокі. Але відбирати дітей у недбайливих батьків і матерів правоохоронці не поспішають - дитячий будинок сім'ю не замінить. Важливіше - навчити батьків жити по-іншому.

З підобліковними родинами постійно працюють співробітники поліції, працівники соціальних служб та психологи.

Поліція звертається до громадян. Якщо поруч із вами проживають неблагонадійні сім’ї, в яких діти виховуються у неналежних умовах чи страждають від домашнього насильства, не будьте байдужими, повідомляйте про такі випадки за телефоном «102».

 

Слов’янський відділ поліції

Донецької області

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета