Начальник Слов'янської поліції і представники «Червоного хреста» обговорили шляхи ефективної взаємодії

16.04.2018


Начальник поліції Сергій Альошин зустрівся з головою суб-делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ) Крістофом Гравенд, щоб оговорити подальшу взаємодію у питаннях пошуку зниклих на окупованих територіях та ідентифікації загиблих.

Крістоф Гравенд зазначив, що МКЧХ готові продовжувати тренінги для працівників, що займаються пошуком людей, а також надавати практичну допомогу, технічні поради та сприяти підтримці зв’язку між зацікавленими родинами з обох боків лінії розмежування.

Нещодавно за ініціативою представників управління забезпечення прав людини та Міжнародного комітету Червоного Хреста в Маріуполі пройшов дводенний тренінг для керівного складу поліцейських Донецької області.

Головне завдання тренінгу – це надати розуміння правоохоронцям про те, якими є стандарти поліцейської діяльності в Європі. Зокрема, яким чином проводиться обшук, арешт чи огляд та як відбувається застосування фізичного впливу поліцейського на громадян, які стандарти застосування зброї та спеціальних засобів правоохоронній діяльності існують саме в Європі.

Також за допомогою представників міжнародної організації поліцейські Слов'янська вдосконалюють знання у медичній підготовці.

З початку збройного конфлікту на сході України співробітники поліції активно працюють з представниками "Червоного хреста". Завдяки такій взаємодії, у правоохоронців з'являється можливість повернути місцевим жителям родичів, зниклих без вести на окупованих територіях.

Маючи доступ до тимчасово окупованої території регіону, представники організації можуть знайти людей, зниклих без вести за лінією розмежування. Наприклад, минулого року мешканка Слов'янська заявила про зникнення літнього родича, що мешкав у Донецьку - з ним вже тривалий час не було ніякого зв'язку. Як виявилося, чоловік похилого віку весь цей час знаходився в одній з місцевих лікарень. Він був доставлений до Слов'янська та поміщений під опіку родичів.

Поліцейські впровадили інтергровану модель збору, обробки та аналізу даних, що дало змогу розшукувати зниклих без вісти людей впродовж доби. На Донеччині з 814 осіб, які зникли з початку року, місцезнаходження 732 було встановлене за день-два. Крім того, поліцейські розшукали 128 людей, які пропали в попередні роки. Серед них - двоє громадян, які зникли на окупованій території.

- Поліція ніколи не залишається осторонь проблем людей, систематично надаючи посильну допомогу всім, хто її потребує, - зазначив Сергій Альошин.

Керівник Слов'янської поліції розповів представникам «Червоного хреста» про роботу поліцейських в місті і районі, а також взяв на особистий контроль питання безпеки діяльності МКЧХ на території обслуговування підрозділу.

 

 

Слов'янський відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета