За тиждень слов’янські поліцейські виявили 8 учасників бандформувань

16.04.2018


Чотири роки тому затримані, серед яких одна жінка, вирішили підтримати створення так званої «ДНР». Разом з іншими жителями своїх міст вони добровільно рили окопи для бойовиків та чергували на блокпостах окупантів.

Затримані – жителі Слов'янська, Миколаївки, Святогірська віком від 21 до 52 років.

Один з екс-бойовиків розповів правоохоронцям про те, як у квітні 2014 року став працювати на бойовиків. Після захоплення міста він із жителями свого селища організував чергування у районі Рибхозу. Вдень на блокпост приїжджали "куратори" із автоматичною зброєю, а вночі посібники терористів оставались самі, при цьому "озброєні" десять людей були тротиловою шашкою та одним бронежилетом.

Житель міста Миколаївка 1986 року народження розповів співробітником поліції, що до складу НЗФ він також вступив із "ідейних" міркувань. Захопившись вмілою пропагандою терористів, він за власні кошти придбав собі камуфляжну форму й визвався чергувати на блокпосту у своєму місті. Чоловік вирішив припинити свою діяльність, коли "колеги" забрали "на підвал" його мати, що була власницею магазину, та стали вимагати у неї гроші. Чотири роки чоловік переховувався від правосуддя, але зараз вирішив здатись.

У 2014 році ватажки бандформувань обіцяли населенню кардинально покращити життя простих людей. Хтось щиро повірив бойовикам, а хтось за ради власної наживи вступав в лави НЗФ.

За всіма фактами відкриті кримінальні провадження за ч.2 ст. 260 Кримінального кодексу України (створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань). Підозрюваним загрожує від 3 до 8 років позбавлення волі.

Всього Слов’янським відділом поліції розшукується ще 250 бойовиків.

Інформацію про учасників терористичної організації всіх рівнів, які встановлені та знаходяться в розшуку, зібрано на сайті «Стоптероризм». З початку року на ресурс було додано більше 110 імен, в тому числі завдяки сприянню жителів тимчасово окупованої території.

 

Слов'янський відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета