На який рахунок перерахувати гроші за товар? З карти мешканки Лиману шахраї зняли всі гроші

11.04.2018


Одна з дієвих схем за допомогою, якої аферисти обманюють громадян - покупка товару через інтернет. Під приводом повної оплати товару шахраї просять дані карти, після чого з рахунку знімаються всі гроші.

Так, мешканка Лиману на інтерент-сайті розмістила оголошення про продаж дитячих іграшок. Їй подзвонила жінка і почала розпитувати про товар, після чого сказала, що може оплатити всю вартість - 4800 гривень. Для цього вона попросила номер банківської карти і код з СМС-повідомлення, який прийде на номер мобільника.

Після чого з рахунку продавчині зникли всі гроші.

Даний факт внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального злочину за ч.1 ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство».

Правоохоронці постійно нагадають про дії шахраїв, але громадяни продовжують вірити незнайомцям, віддавати їм свої гроші, навіть останні. 

Нагадуємо про «найулюбленіші» хитрощі зловмисників, якими вони примушують людей прощатися зі своїми заощадженнями.

Найпоширеніший вид шахрайств – це телефонні афери.

«Мама, я в біді...»

Голос в трубці, який просить про допомогу, схвильовані родичі сприймають за рідний. Неспокій і хвилювання за близьких людей ось на що розраховують злочинці, які планують здійснити шахрайство.

«Ваш син у поліції...»

Більш складна схема – дзвінок від чоловіка, який представляється співробітником поліції. У більшості випадків «поліцейський» повідомляє, що хтось з родичів став учасником ДТП або побив людину і щоб уникнути відповідальності, потрібно передати певну грошову суму.

«Розіграші, призи, лотереї...»

У кризовий час більшість людей прагне заробити будь-якими способами і скористатися вигідними пропозиціями. Розіграш цінного призу, оголошення про розпродаж чи покупки за вигідною ціною... І за все це пропонується внести «символічну» суму на вказаний рахунок. Звичайно ж, ніхто при цьому нічого не виграє, крім самих шахраїв.

«Проблеми з банківською карткою...»

Наступна схема обману також дуже поширена. Дзвонять на телефон і представляються співробітниками банку. Інформація, яку повідомляє «банківський працівник» різна: карта заблокована, банк вживає додаткові заходи щодо захисту карткових рахунків, з вашої картки відбулося зняття коштів або на карту помилково були переведені гроші. Найгірші наслідки настають, після того як клієнт банку повідомляє шахраям персональні дані та дані карти.

Головне не панікуйте та не приймайте поспішних рішень. Та ні в якому разі:

- не довіряти нічним дзвінками від «правоохоронців» з вимогою викупу;

- нікому не повідомляти дані про свою банківську картку: пін-код,СVV-код, строк дії карти, паролі з смс-повідомлень, які надходять від банку на мобільний;

- не здійснювати покупок у неперевірених інтернет-магазинах;

- не вірити повідомленням про виграш в акціях, в яких навіть не брали участі.

Якщо ви запідозрили, що вас намагаються ошукати, не гайте часу та телефонуйте до поліції за номером «102».

 

Слов'янський відділ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета