«На Донеччині рівень злочинності – один з найнижчих в Україні, ми займаємо друге місце», - очільник поліції Донецької області Микола Семенишин (ФОТО, ВІДЕО)

05.10.2017


Про це генерал Семенишин повідомив під час прес-конференції з підбиття підсумків роботи поліції регіону за 9 місяців.

Це перша зустріч Миколи Семенишина з представниками ЗМІ на посту начальника Головного управління Нацполіції в Донецькій області. Генерал відзвітував перед громадою про пріоритетні напрямки роботи поліції регіону.

За 9 місяців поточного року до підрозділів поліції Донеччини надійшло понад 272 тисячі повідомлень. Микола Семенишин відзначив, що це на 27% більше, ніж за аналогічний період минулого року, та є результатом централізованого прийому звернень та свідченням довіри громадян до Нацполіції.

Генерал наголосив, що рівень злочинності на Донеччині значно знизився. Зареєстровано 19 645 кримінальних правопорушень, що на 15% менше, ніж за аналогічний період 2016 року, в тому числі на 22,6% зменшилася кількість тяжких та особливо тяжких злочинів (6056). При цьому рівень розкриття злочинів зростає. Зокрема розкрито 89-95% навмисних вбивств та тяжких тілесних ушкоджень.

- Нам вдалося знизити рівень злочинності на 10 тисяч населення, і сьогодні він складає 46,6 злочинів. У той час як середньообласний показник по Україні складає 98,9 злочинів на 10 тисяч населення. Тобто поліція Донеччини перебуває на другому місці серед областей з найнижчим рівнем злочинності, а також увійшла в «десятку» кращих з розкриття тяжких злочинів, - зазначив Микола Семенишин.

Так, з незаконного обігу вилучено 157 одиниць вогнепальної зброї, 70 гранатометів, 671 гранату, понад 147 тисяч набоїв та 181,5 кг вибухівки.

Крім того, повідомлено про підозру 217 учасникам незаконних збройних формувань та їх пособникам, припинено 2086 наркозлочинів, ліквідовано 9 організованих злочинних угрупувань. У сфері протидії торгівлі людьми направлено до суду 28 кримінальних проваджень.

Очільник поліції наголосив, що спокійна та контрольована оперативна обстановка на Донеччині - це результат комплексу превентивних заходів, в тому числі запровадження системи інтелектуального відеонагляду, додаткового патрулювання, взаємодії з силовими підрозділами, органами місцевого самоврядування та громадськістю.

Микола Семенишин підкреслив, що продовжує реформи в поліції Донеччини, впроваджені за підтримки керівництва МВС та Нацполіції.

- Донецька область – одна з перших, яка закінчила реформування спецпідрозділу КОРД, бійці якого оснащені сучасним озброєнням та підтвердили свою професійну придатність. Сьогодні це боєздатний підрозділ для проведення спецоперацій, затримання особливо небезпечних, озброєних злочинців, - сказав керівник обласного главку.

Також генерал Семенишин розповів громаді про створення водної поліції, яка патрулює прибережну зону регіону до Бердянська, кінологічний центр ГУНП в Донецькій області, який здобув визнання на міжнародних змаганнях, та роботу 49 новостворених груп реагування патрульної поліції, які забезпечують належне реагування на повідомлення громадян та сприяють зниженню вуличної злочинності.

Очільник поліції Донеччини підбив підсумки роботи Єдиного аналітичного сервісного центру, зокрема інтелектуальних технологій, якими вже успішно користуються громадяни.

- Мобільним додатком «Поліція 102» скористалися 237 громадян та надали інформацію про кримінальні та адміністративні правопорушення. Кнопкою «sos» на смарт-зупинці в Маріуполі скористалися більше 83 громадян, - відзначив Микола Семенишин.

Також генерал Семенишин наголосив, що керівництво Національної поліції України досконало орієнтується у проблематиці, яка сьогодні існує у прифронтовому регіоні. Основною з таких проблем є некомплект особового складу. Сьогодні, за словами Семенишина, керівництвом Нацполіції робиться все, щоб полегшити умови праці працівників ГУНП в Донецькій області.

- За рахунок приданих сил сьогодні нам вдалося звільнити слідчих від невластивих їм функцій, від несення служби на блокпостах і зосередити увагу на розкритті кримінальних правопорушень. Щоб повернути довіру населення до поліції, ми зобов’язані якісно надавати поліцейські послуги, якісно організовувати роботу слідчо-оперативних груп на місці події, оперативно реагувати на звернення громадян. Сподіваюся, що і в подальшому придані сили дадуть можливість поліцейським Донеччини якісно розкривати кримінальні правопорушення, - відзначив генерал.

 

Цікаве

Ролик поліції

Програма

Газета

ЗМІ про нас