Лиманські поліцейські разом з "Лігою майбутніх поліцейських" розповіли школярам про основоположення прав дитини

20.11.2021


Вчора інспектор ювенальної превенції спільно з учасниками "Ліги майбутніх поліцейських" провели із школярами загальноосвітньої школи №3 зустріч, щоб підвищити рівень їх правової обізнаності та розповісти, як вони можуть захистити себе у разі  порушення прав дитини.

Проблема правового захисту сім`ї і дитинства ось уже тривалий час перебуває у центрі уваги міжнародної спільноти. Особливе значення надається забезпеченню прав дітей, оскільки внаслідок своєї вразливості потребує особливої охорони і піклування з боку батьків і суспільства.

Під час бесіди із школярами правоохоронець познайомив їх з основами Загальної декларації прав людини та положенням Конвенції про права дитини. Також детально роз’яснив права юних громадян, а саме - право на життя, на ім’я, на громадянство, на піклування батьків, на збереження своєї індивідуальності, на свободу совісті та релігії, на освіту, на відпочинок, на особливий захист та інші. 

Не менш актуальною темою серед дітей в наш час залишається і тема насильства в сім’ї. З метою своєчасного виявлення та припинення таких фактів, а також підвищення правової культури неповнолітніх, присутні детально розповіли про те, які існують види насильства та як від них захиститись. Крім того особливу увагу учнів було звернуто на те, як важливо не боятись, а одразу повідомляти про факти вчинення відносно них будь-якого насильства.

Поліцейський закликав присутніх завжди пам’ятати – насильство не можна терпіти, з ним потрібно боротися! А також школярам надали інформацію, куди вони можуть звернутись по допомогу вразі вчинення відносно них, або членів їх сім’ї протиправних дій.

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Журнал