З початку року слов'янські поліцейські здійснили більше тисячі виїздів на родинні конфлікти

12.10.2021


Насильство в родині часто скоюється проти жінок, проте тиранія відбувається і проти дітей і чоловіків. За вчинення насильства в сім’ї до адміністративної відповідальності притягнуто 987 людей, а до кримінальної – 84.

Найчастіше на факти сімейного насильства реагують дільничні офіцери поліції, інспектори ювенальної превенції (якщо насильство вчиняться відносно неповнолітніх), а також наряди, які безпосередньо виїжджають на термінові виклики.

Більша частина зареєстрованих заяв від жертв домашньої тиранії стосується саме фізичного побиття. І як правило, сімейні скандали відбуваються внаслідок надмірного вживання алкоголю. 

Так, непрацююча 39-річна жінка систематично влаштовувала сварки з літньою матір'ю, вела антисоціальне життя в їх загальній квартирі. Після складання ряду адміністративних матеріалів відносно порушниці поліцією було відкрито кримінальне провадження за ст. 126-1. "Домашнє насильство" Кримінального кодексу України. Зокрема, її санкції передбачають арешт на строк до 6 місяців, до 5 років обмеження волі або позбавлення волі на строк до 2 років.

У середньому на місяць за домашнє насильство правоохоронці складають близько 100 протоколів (третину з них - повторно).

Вдома принижують, б’ють, погрожують, залякують, примушують до певних дій? Все це прояви домашнього насильства. Закликаємо жертв не замовчувати свою проблему, а звертатись по допомогу на лінію "102". За кожним фактом поліцією буде проведено необхідну перевірку та вжито всіх необхідних заходів.

 

Краматорське районне управління поліції

Донецької області 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Журнал