Вона дбає про безпеку у своєму місті: майор поліції зі Слов’янська Ірина Матвійчук

04.03.2021


Цілеспрямована, енергійна, рішуча, і в той же час відкрита, доброзичлива та жіночна – все це про старшого дільничного офіцера поліції Ірину. Ефективність поліції багато в чому залежить від допомоги населення і партнерства з ним. Ці відносини вона будує щодня, без вихідних.


Яка вона, жінка-дільничний? З якими труднощами їй доводиться стикатися за родом своєї діяльності? Який він робочий день дільничного офіцера поліції?

Народилася і виросла Ірина Матвійчук у невеликому місті Торез, на теперішній час це тимчасово окупована територія. Дівчина завжди захоплювалася жінками в формі, тому після закінчення школи вступила до Луганського державного університету внутрішніх справ. Отримавши диплом у 2003 році, почала свою кар'єру в правоохоронних органах на посаді дізнавача, потім стала старшим слідчим по розслідуванні злочинів у господарській діяльності. Після окупації рідного міста у 2014 році, Ірина переїхала до Слов’янська, де була призначена на посаду старшого дільничного.

ДІЛЬНИЧНИЙ - ВІД СЛОВА «ДІЛИТИСЯ»

Домашні скандали, сварки між сусідами, галасливі посиденьки зі спиртним, дрібні крадіжки та побої ... А ще колишні в'язні та інший складний контингент. З усім цим щодня доводиться стикатися дільничним поліцейським.

«Часто доводиться налагоджувати відносини між абсолютно чужими людьми – чи то сімейні конфлікти, чи то несплата аліментів. Багато хто ділиться своїми проблемами з поліцейським. Іноді доводиться працювати, виходячи за рамки своїх обов'язків - десь поговорити «по-чоловічому», десь підтримати добрим словом», - розповідає Ірина.

БЕЗПЕЧНИЙ БУДИНОК = БЕЗПЕЧНЕ МІСТО

Також Ірина Матвійчук активно координує безпековий проект – «Безпечний будинок». Її роль у цій роботі - координація та комунікація населення із органами влади, участь у створенні як індивідуальної системи безпеки для кожного будинку, так і загальної - яка з часом охоплюватиме все місто.

«Важливо не тільки реагувати на вже вчинені правопорушення, але й необхідно їм запобігати. Жителі Слов'янська повинні відчувати себе захищеними. Чим більше у нас буде "безпечних будинків", які окрім всього обладнані відеоспостереженням, тим безпечніше стане наше місто», - зазначає майор поліції.

За її словами, найголовнішим в її роботі є вміння знайти спільну мову не тільки з колегами, але і з тими, хто волею долі має проблеми з законом. Сьогодні Ірина ні на секунду не сумнівається у правильності вибору своєї професії, вона усвідомлює, що корисна і може чимось допомогти людям.

«Чи складно працювати в поліції? Напевно, складно, але для мене робота в радість», - зізнається Ірина Матвійчук».

 

Краматорське районне управління поліції

Донецької області

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма "Поліція Донеччини"

Друковане видання "Поліція Донеччини"