Поліція Донеччини притягує до відповідальності трьох бойовиків, які допитували в’язнів катівні «Ізоляція»

03.03.2021


Поліцейські оголосили заочну підозру працівникам терористичного «МГБ ДНР»: «оперуповноваженому» та двом конвоїрам в’язниці «Ізоляція». Фігуранти незаконно позбавляли цивільних громадян волі та катували.

Поліцейські управління протидії злочинам, пов’язаним з торгівлею людьми, служби детективів та під процесуальним керівництвом Донецької обласної прокуратури продовжують документувати злочини терористів, пов’язані з функціонуванням в’язниці «Ізоляція» в окупованому Донецьку.

Поліція встановила особи двох охоронців катівні. Ними виявилися 40-річний мешканець Бахмута та 41-річний житель міста Макіївка, які на початку 2016 року увійшли до складу незаконного воєнізованого формування «МГБ ДНР» та отримали посади конвоїрів. Тюремники причетні не тільки до катувань в’язнів, але й їх трудової експлуатації. Полонених силою примушували до виконання різних робіт.

Поліцейські також зібрали докази відносно 40-річного мешканця Донецька, який в 2015 році був призначений на посаду оперуповноваженого «МГБ ДНР». З метою конспірації під час злочинної діяльності він використовував вигадане ім’я.

До завдань бойовика входило виявлення та затримання проукраїнські налаштованих цивільних громадян, а також проведення їх допитів. Інформацію фігурант «вибивав» із застосуванням фізичного та психологічного насильства до потерпілих, змушуючи їх «зізнатися у шпигунстві» тощо. Надалі полонених поміщали до катівні «Ізоляція». Наразі встановлено 11 потерпілих, які постраждали від злочинних дій підозрюваних. Один із затриманих бойовиком в’язнів провів під тортурами рік.

Підозрювані заочно притягуються до відповідальності за ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній організації), ч. 1 ст. 260 (участь у складі не передбаченого законами України воєнізованого формування), ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни, жорстоке поводження з цивільним населенням), ч. 2 ст. 149 (одержання та переховування людини з метоюексплуатації) Кримінального кодексу України.

Загалом на сьогодні оголошено заочні підозри п’ятьом бойовикам, серед яких керівник «Ізоляції», три охоронця та представник оперативного блоку терористичної організації «МДБ ДНР».

Нагадаємо, у результаті кропіткої роботи поліція Донеччини встановила 70 осіб, причетних до злочинів в «Ізоляції».

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма "Поліція Донеччини"

Друковане видання "Поліція Донеччини"