В цьому році поліцейські виявили 30 випадків невиконання батьківських обов'язків жителями Слов'янська

27.02.2021


Самовільний уходи з дому чи навчального закладу, домашнє насильство, скоєння дітьми протиправних вчинків – все це наслідки неналежного виховання батьками своїх дітей.

Окрема увага приділяється родинам, в яких діти самовільно уходять з дому. За два місяці поліцейські розшукали та повернули додому чотирьох дітей, які вирішили покинути домівки. Причини їхніх вчинків схожі – конфлікти й непорозуміння з батьками чи опікунами.

Зважаючи на обставини та мотиви, які штовхають дитину на необдумані вчинки, поліцейські приймають виважене рішення в інтересах неповнолітнього.

Так, до спеціальної установи для дітей Слов'янська поліцейські тимчасово помістили 17-річну дівчину з Миколаївки. Останнім часом вона постійно конфліктувала з близькими та однолітками, безпричинно уходила з дому, намагалася завдати собі шкоди. Зараз з дівчиною працюють спеціалісти.

Також до відповідальності притягуються батьки, які ведуть антисоціальний спосіб життя, через що у дітей відсутні умови для нормального розвитку, родини, в яких вчиняється домашнє насилля чи батьки, дітки яких потрапляли в лікарню через неналежний догляд: діти труїлися ліками чи побутовою хімією, ковтали сторонні предмети чи отримували серйозні травмування.

Ухилення батьків від виконання батьківських обов'язків є підставою для покладення на них відповідальності згідно ст. 184 КУпАП, а здійснення домашнього насильства по відношенню до дитини є підставою для притягнення до відповідальності згідно ст. 173-2 КУпАП.

Будьте уважними до своїх дітей, беріть активну участь у вирішенні їхніх проблем.

 

Краматорське районне управління поліції

Донецької області 

Цікаве

Відеопроекти

Програма "Поліція Донеччини"

Друковане видання "Поліція Донеччини"