Український кордон має стати зовнішнім кордоном ЄС

25.02.2021


Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням вніс зміни до Стратегії інтегрованого управління кордонами на період до 2025 року.


«Зважаючи на європейську та євроатлантичну інтеграцію України ключовим результатом Стратегії є готовність та спроможність до охорони зовнішніх кордонів ЄС в межах державного кордону України, після набуття повноправного членства в ЄС», - таке доповнення внесене в розділ «мета Стратегії».

Також рішенням Уряду у Стратегію додали завданням з планування заходів з відновлення охорони українсько-російської ділянки державного кордону в межах ОРДЛО та забезпечення готовності до охорони цієї ділянки українського кордону. Крім цього, серед завдань з модернізації системи охорони кордону додалося удосконалення інженерно-технічного облаштування державного кордону шляхом прийняття та реалізації відповідних нормативно-правових актів.

Метою внесення змін до Стратегії інтегрованого управління стала необхідність приведення цього документа у відповідність до Стратегії національної безпеки України. Пропозиції щодо змін були схвалені наприкінці минулого року на засіданні Міжвідомчої робочої групи з питань координації інтегрованого управління кордонами за участі європейських експертів.

Нагадаємо, що Стратегія інтегрованого управління кордонами на період до 2025 року – це документ, який передбачає скоординований розвиток та реалізацію функцій суб’єктів інтегрованого управління кордонами як на державному кордоні, так і всередині держави. Його виконання має не лише покращити безпеку на кордоні, а й пришвидшити та полегшити проведення контрольних процедур, забезпечити вільне законне переміщення осіб і товарів з безумовним дотриманням прав людини.

 

Прес-центр МВС України

Цікаве

Відеопроекти

Програма "Поліція Донеччини"

Друковане видання "Поліція Донеччини"