Лиманські правоохоронці проводять бесіди із робітниками місцевих організацій на предмет профілактики шахрайства

16.02.2021


Цього разу подібний захід відбувся в Лиманській колійній станції. Заступник начальника сектору кримінальної поліції Ігор Гонець розповів присутнім, що з початку року відкрито чотири кримінальних провадження за ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України.

Поліцейський зауважив, що серед розповсюджених видів шахрайств є: дзвінки від фейкових співрозмовників, що видають себе за робітників банківських установ та правоохоронців. При цьому вони застосовують різні види психологічного тиску, дізнаються особисту інформацію і позбавляють заощаджень довірливих громадян.

Не менш популярний спосіб, який використовують аферисти - це хибні оголошення в інтернеті з «цікавими» пропозиціями та обіцянками відправити товар після отримання передплати, або повідомлення про виграш автомобіля, за який переможцю необхідно внести певний відсоток.

Ігор Гонець зазначив, що людина вірить оголошенню, яке виглядає дуже вигідним, після чого потрапляє в пастку шахраїв.

Також поліцейський розповів присутнім про правила безпеки, за допомогою яких можна уникнути "знайомства" з шахраями, а також закликав присутніх переказати цю інформацію близьким та знайомим.

 

Відділ №3 Краматорського РУ поліції

Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма "Поліція Донеччини"

Друковане видання "Поліція Донеччини"