Як працювали блокпости Слов’янської оперативної зони у 2020 році

12.01.2021


За 12 місяців на пропускних пунктах перевірено більше 85 тис. осіб та оглянуто близько 320 тис. одиниць транспорту. Завдяки цим мірам поліцейські зі складу ООС розкрили понад 300 злочинів та порушень.

Минулого року в Слов'янській оперативній зоні працювали два стаціонарні пропускних пункти (поблизу с. Долина та Малинівка), а також наряди мобільних блокпостів, що переміщувались територією обслуговування.

Діючи на виїзді з північної частині регіону, блокпости не дозволяли вивозити зброю та боєприпаси із зони бойових дій. 20 разів правоохоронцям доводилось вилучати тут небезпечні «сувеніри», які би могли у подальшому стати знаряддям злочинів, спричинити каліцтво або смерть громадян. 

Так, у пасажира міжміського автобусу слов’янські поліцейські вилучили гранати. 42-річний чоловік прямував до Харкова.

При огляді автомобіля правоохоронці виявили патрони. Більше пів сотні набоїв калібром 7,62 мм були сховані серед особистих речей 62–річного чоловіка. 

Не менш важливою є протидія перевезенню наркотичних засобів, які виявлялись при перевірці багажу та за допомогою службових собак. Усього таких фактів було 25.

На блокпосту поліцейські вилучили у пасажира легковика наркотики. 24-річний чоловік перевозив виявлено амфетамін та первитин. 

Аналогічний "вантаж" виявили у 42-річного жителя Бахмуту.   Що-небудь пояснити чоловік не зміг.

Багато уваги поліцією приділялось дотриманню умов безпеки перевозки пасажирів та законності транспортування вантажів, насамперед - металобрухту та лісу. Зупинено вантажів без документів - 11.

При перевірці документів виявлено 27 осіб у розшуку, 4 безвісті зниклі громадяни, а також 25 порушників міграційного законодавства.

У Слов'янському районі поліцейські затримали розшукуваного краматорчанина. Виявилось - 24-річний чоловік уникає суду за зберігання наркотиків.

Виявили правопорушника, що "бігав" 6 років. Раніше чоловік скоїв крадіжку із проникненням у житло, після чого перебрався до сусідньої області та уникав суду.

Також на блокпосту поблизу Слов'янська правоохоронці зупинили без вести зниклого підлітка зі Львівщини.  Більше тисячі кілометрів 17-річний хлопець подолав автостопом без документів, маючи намір приєднатись до лав військових. 

60 угнаних автомобілів та 22 викрадених телефони, вилучені на блокпостах поблизу Слов'янська, були повернені власникам.

Під час стандартної перевірки правоохоронці встановили, що Лексус був викрадений в 2014 році у Луганській області. Водієм виявився 50-річний житель Сєвєродонецька. 

Також вилучено мобільний телефон, що зник під час розбійного нападу під Київом. Гаджет "з історією" виявили поліцейські при перевірці пасажирів автобусу.

До того ж, з початку весни на пропускних пунктах розпочались превентивні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції.

Звичайно, не всі громадяни спокійно переносять постійні та пильні перевірки на блокпостах, але більшість все ж розуміє, що робиться це заради їх же безпеки.

 

 

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета